چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

از طریق صفحه ارتباط با ما، پیامی برایمان بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم

کیفیت و قیمت های مناسب شرکت شما واقعا تجربه خیلی خوبی رو برای ما به ارمغان داشت

جناب مهندس باقری
سرپرست واحد HSE, شرکت عمران آذرستان

با از رده خارج شدن اطفا کننده های حریق گازی مانند Halon 1301 به دلیل اثر تخریبی آنها بر روی محیط زیست، گازهای بی اثر به عنوان جایگزین مناسبی برای این سیستم ها تبدیل شدند.

برای استفاده از این سیستم ها باید موارد زیر را در نظر گرفت :

امنیت برای افراد، تجهیزات و محیط زیست که از نیازهای طبیعی اولیه هستند به علاوه ی تاثیر گذاری موثر، پاکیزگی و درصد خیلی پایین خسارت های جانبی.

 

علیرغم وجود سیستم های اعلام حریق و امکان تخلیه محیط  تحت حفاظت از افراد، پیش از اینکه سیستم اطفای حریق فعال شود ممکن است شرایطی غیر قابل پیش بینی رخ دهد که مانع تخلیه سریع گردد و اینجاست که اهمیت یک سیستم اطفای حریق ایمن برای فضاهایی که در معرض رفت و آمد افراد می باشند، نمود پیدا می کند. تقریبا تمام انواع حریق در سطح اکسیژن زیر ۱۵%  مشتعل نمی شوند. سیستم اطفای حریق IG55 با کاهش سطح اکسیژن به محدوده ی ۱۰.۵% تا ۱۲.۵% (محدوده ای که برای تنفس انسان برای مدت کوتاهی مناسب است) حریق را اطفا می کند.

 

سامانه اطفا حریق IG55
سیستم اطفای حریق IG55

یکی از مزایای سیستم اطفای حریق IG55 این است که در هنگام تخلیه مه تولید نمی کند. این امر افراد را جهت فرار و یا یافتن محل خروج یاری می نماید. علاوه بر این گاز IG55 گازی غیر سمی بوده و از آن مهم تر این گاز به هیچ عنوان تجزیه نمی شود و برای تجهیزات خطر و خسارت ندارد. در حالیکه در هالوکربن ها مقدار قابل توجه و خطرناکی از هیدروژن فلوراید در زمان تماس با حریق تولید می گردید.

حفاظت از تجهیزات:

سیستم اطفای حریق IG55 سیستمی مناسب جهت حفاظت تجهیزات می باشد. بر این اساس IG55هیچ گونه افزایش حرارت ناگهانی تولید نمی کند که منجر به خسارات به تجهیزات شود. هیچ ماده ای دیگر هنگام برخورد با گرما و آتش از خود تولید نمی کند. هیچ پسماندی از خود بجای نمی گذارد و بدون رنگ ،بدون بو و کاملا غیر رسانای الکتریکی می باشد. به همین دلایل است که سیستم اطفای حریق IG55 یک سیستم ایده آل برای حفاظت از مراکز الکترونیکی حساس با ارزش اقتصادی بسیار بالا می باشد.

IG55 همچنین برای حریق های کلاس B مربوط به مایعات قابل اشتعال و کلاس A مربوط به مواد جامد مانند چوب ، پارچه ، کاغذ و … کاربرد دارد. گاز IG55 یک اطفا کننده ی دوستدار محیط زیست است که ترکیبی از گازهای معروف نیتروژن و آرگون می باشد که در هوایی که تنفس می کنیم نیز وجود دارند. در واقع گاز IG55 هیچ گونه تاثیر منفی بر روی محیط زیست نداشته و این بدین معنی است که : میزان تخریب لایه اوزون در آن صفر است. وقتی گاز IG55 تخلیه می گردد اجزای تشکیل دهنده آن به اتمسفر بازگشته و جزئی از آن می شوند و از آنجا که IG55 یک ترکیب شیمیایی نیست لذا هیچ گاه محدودیتی برای استفاده از آن در آینده نخواهد بود.

طراحی و عملکرد سیستم :

اجرای سیستم اطفای حریق IG55 بر اساس استاندارد NFPA2001 انجام میگیرد. این سیستم یک سیستم از نوع TFT می باشد که به موجب آن میزان مشخصی از گاز در فضای سر بسته ی تحت پوشش جهت اطفا آتش تخلیه می شود.گاز IG55 در سیلندرهای تحت فشار با فشاری حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ بار نگهداری می شوند.این سیستم قابلیت فعال شدن به صورت الکتریکال از طریق کنترل پنل و بصورت دستی از طریق شیر تخلیه و فشار گاز تخلیه شده از ۲۰۰ بار به کمتر از ۶۰ بار بعد از منیفولد کاهش می یابد.

این سیستم به گونه ای است که ۹۵% گاز در مدت ۶۰ ثانیه در فضای تحت حفاطت تخلیه می گردد. استفاده از چند مخزن نیز برای طراحی با فواصل زیاد امکان پذیر است . در صورت وجود نگرانی ،محل نگهداری مخازن می تواند دور از منطقه ی خطر قرار گیرد.

 کاربرد های سیستم اطفا حریق گازی IG55 :

 مراکز تلفن، مراکز ارتباطی، ایستگاه های مخابراتی ، موزه ها و کتابخانه ها، دیتاسنتر ها، اتاق های کامپیوتر و برق، اتاق های سرور ، آزمایشگاه ها، داروخانه ها و صنایع دارویی.

Range of industries

پیاده سازی بهینه ترین سیستم
یک مشاوره ی عالی
طراحی بی نقص و مورد تایید

مزایا

  • سازگار با محیط زیست
  • بی خطر بودن برای انسان
  • بدون ساخته شدن مه در محیط

مشاوره

جهت انجام هرگونه مشاوره در خصوص طراحی و اجرای سامانه های اعلان حریق بی سیم (وایرلس) از طریق صفحه تماس با ما، ارتباط با کارشناسان مربوطه را شروع کنید

بدنبال یک مشاور تراز اول ایمنی و آتش نشانی میگردید؟