چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟

از طریق صفحه ارتباط با ما، پیامی برایمان بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم

کیفیت و قیمت های مناسب شرکت شما واقعا تجربه خیلی خوبی رو برای ما به ارمغان داشت

جناب مهندس باقری
سرپرست واحد HSE, شرکت عمران آذرستان

در محل هایی که امکان سیم کشی وجود نداشته باشد از سامانه های اعلان حریق بی سیم استفاده می گردد. از دلایل استفاده از تجهیزات بی سیم می توان مشکلات فنی ناشی از عبور کابل، فاکتور زیبایی و تکنولوژیکی تاسیسات را نام برد.

دتکتورهای دودی بدون سیم مانند یک فرستنده با امواج رادیویی (RF) و یا حتی امواج خیلی بلند (VHF) عمل نموده و به هنگام فعال شدن، سیگنال کد شده­‌ای را برای مرکز اعلان حریق که عملکردی همچون گیرنده را دارد ارسال می­کنند. سیگنال­های اختصاصی می­توانند تا ۲۵۶ کانال مختلف را در بر گیرند.

 

انرژی الکتریکی اینگونه دتکتورها به وسیله‌­ی باطری تامین می‌­شود و در صورت افت ولتاژ، سیگنال جداگانه­‌ای موجب به صدا در آمدن زنگی در داخل گیرنده می‌­شود. این سامانه ها اغلب در ساختمان هایی نصب می شوند که سیم کشی در آنها به علت نوع طراحی ساختمان مشکلی جدی بوده و یا اجرای سیم کشی و استفاده از کابل در آنها دارای تاثیرات منفی است.

Wireless Fire Alarm
اعلان حریق بی سیم

حسگر های بدون سیم اغلب از نوع دودی فتوالکتریک مورد استفاده قرار می­گیرند. اما انواع دودی یونیزاسیون آن نیز برای استفاده در اماکن وجود دارد. برخی دتکتورهای بی سیم دارای زنگ هشدار در ساختار داخلی خود هستند که به کمک باتری به صورت منحصر به فرد و خودکفا عمل می­کنند. در واقع این نوع دتکتورها به صورت محلی مورد استفاده قرار می­گیرند و نیازی به سامانه مرکزی ندارند. دامنه­‌ی استفاده از چنین دتکتوری بسیار محدود و مناسب اماکن بسیار کوچک با کاربری محدود است. با استفاده از این سامانه ها می توان به طور چشمگیری هزینه سیم کشی را کاهش داد. اغلب پیشنهاد می شود برای مکانهایی از قبیل کارخانه ها، ادارات، مدارس، دانشگاهها و بیمارستان ها و نیز برای مکانهای خاصی همچون مکانهای تاریخی، موزه ها، سایتهای حساس و … از این سامانه استفاده گردد. این سامانه با تکنولوژی منحصر به فرد، با قابلیت اعتماد بالا و قابلیت دسترسی سامانه و دارنده استانداردهای ایمنی که برای زندگی و انعطاف پذیری حداکثری خود باعث استفاده گسترده از این مورد شده است.

این سامانه (سامانه اعلان حریق وایرلس) بیانگر حداکثر حفاظت از اموال و جان انسان ها با استفاده از تکنولوژی منحصر به فرد با استفاده از ارسالهای سیگنالی (امواج الکترومغناطیسی) و بدون نیاز به کابل کشی، اولین سامانه تشخیص حریق رادیویی در جهان است که با استفاده از فناوری های نوآورانه بجای شیوه های سنتی، باعث حصول اطمینان، حاوی ارتباطات بی سیم امن با حداقل دو مسیر ارتباطی اضافی است که علاوه بر بهینه بودن، با استفاده از آنالیز پیشرفته سیگنالها، به سامانه اعلان حریق و آشکارساز نوسانی و امواجی قابل اعتمادی تبدیل شده که به سادگی با انتخاب برنامه خاص از این مجموعه می توان در هر محیطی و شرایطی به صورت بهینه از آن بهره برد. این شیوه با بالاترین ایمنی برای زندگی اشخاص و محافظت از اموال توانسته قدم بلندی در ایجاد امنیت بالا و در عین سادگی دارای کارایی ویژه ای باشد.

 مزایا :

قابلیت پوشش هر دیوایس تا شعاع شصت متری و توانایی پوشش هر سامانه تا پنج طبقه و نیز داشتن ارتباط مستقیم تمامی تجهیزات با هم و نیز پوشش همزمان چند تجهیز به طوری که اگر یکی از آنها اعلان نکرد باقی دتکتورها اعلان خطر و اخطار صادر نماید. و نیز از کار افتادن هر تجهیزی تاثیری در سایر تجهیزات و نیز عملکرد کلی سامانه ندارد. این عملکرد پویا و سازگاری با سایر سامانه ها نیز یکی از مزیت های دیگر این نوع سامانه هاست.

تضمین کیفیت

پیاده سازی بهینه ترین سیستم
یک مشاوره ی عالی
طراحی بی نقص و مورد تایید

کاربردها

  • موزه ها، اماکن تاریخی و مذهبی، کتابخانه ها
  • اتاقهای هتل ها، ادارات، سالنهای کنفرانس، سالنهای تشکیل مجامع و …
  • صنایع قابل تغییر یا مکانهایی در حال تغییر در اندازه و طرح و نقشه
  • نصب و راه اندازی برای مکانهای موقتی همانند نمایشگاهها، سالنهای اجتماعات خاص و …

مشاوره

جهت انجام هرگونه مشاوره در خصوص طراحی و اجرای سامانه های اعلان حریق بی سیم (وایرلس) از طریق صفحه تماس با ما، ارتباط با کارشناسان مربوطه را شروع کنید

بدنبال یک مشاور تراز اول ایمنی و آتش نشانی میگردید؟